Schonen

Стреси в сім'ї та як їх уникнути

Стресс в семье

Наше життя сповнене стресів, від них немає порятунку навіть там, де ми апріорі маємо почуватися найбільш комфортно, – вдома, у рідних стінах, разом зі своєю родиною. У чому ж причини цього, як зрозуміти, що є стреси в сім’ї та як їх нейтралізувати?

Причини виникнення сімейних стресів

Однією з головних причин стресу в сімейному житті є взаємне нерозуміння, неприйняття, незгода з позицією партнера. Дружина звинувачує чоловіка в тому, що він мало заробляє, а чоловік дорікає її триньканням. Вона скаржиться на те, що він не приділяє їй часу, проводячи вихідні за переглядом спортивного телеканалу, а він ставить їй у провину звичку довго теревенити по телефону з подругами. Подібні фактори створюють масу приводів для взаємних закидів та переживань. А якщо конфлікти спалахують на очах у дітей, це стає сильним стресом і для них. До причин сімейних стресів належать також проблеми зі здоров’ям близьких, безпліддя у шлюбі, випадки подружніх зрад тощо.

Ознаки стресових ситуацій у сім'ї

Хронічний стрес день у день підточує наше здоров’я, веде до розвитку різних захворювань. Однак ми звикаємо до рутини буднів і часто не усвідомлюємо, що постійно перебуваємо у стані руйнівного стресу. Однак є ознаки, які можуть підказати, що це саме так.

Якщо вам після роботи не хочеться йти додому, а після повернення туди виникає глухе і начебто безпричинне роздратування, значить, у вас у родині щось негаразд. Ознакою стресу може бути агресивність до близьких, коли ви часто підвищуєте на них голос, лаєте їх. Зворотний бік тієї ж медалі – туга та апатія, повна відсутність бажання говорити з ними.

Про стрес в сім’ї, як і про будь-який інший, зазвичай свідчать підвищена тривожність, занепокоєння, нервозність, порушення серцевого ритму, проблеми зі сном, дискомфорт у ділянці шлунка тощо. Спочатку стрес проявляється лише «нервами», а згодом неодмінно позначається на фізичному рівні – розвивається гастрит, безсоння, виникає біль у серці.

У тяжких випадках стрес може призвести до депресії. У цьому стані людину вже не тішить те, що раніше приносило задоволення, у неї з’являються думки про те, що вона нікому не потрібна, що її життя позбавлене сенсу. Це серйозний сигнал про те, що настав час звернутися по медичну допомогу.

Як здолати сімейні стреси

Стреси в сім’ї неминучі, позбутися їх неможливо. Однак можна змінити своє ставлення до складних ситуацій – намагатися відпускати їх і не сприймати близько до серця. Не гнівайтесь, якщо вас щось не влаштовує, а намагайтеся висловити претензії м’яко, можливо, навіть у вигляді невинного жарту.

Не дозволяйте сімейним конфліктам розгорятися, гасіть їх, поступаючись своїй половинці, де можна, або ігноруючи претензії. Іншими словами, або відразу погоджуйтеся з тим, чого від вас вимагають, або уникайте розмови, поки ваш партнер не «охолоне».

Частіше усміхайтеся собі в дзеркалі і тим, хто поруч з вами. Це нейтралізує негативну енергію сварки, допомагає спілкуватися більш доброзичливо та конструктивно.

Навіть якщо ситуація надзвичайна, не реагуйте відразу криком і звинуваченнями. Заплющте очі на кілька хвилин, зробіть кілька глибоких вдихів та видихів, обміркуйте свої слова, а вже потім говоріть. Усі перелічені вище методи протидії стресу буде легше використовувати, якщо у складних ситуаціях приймати сучасний заспокійливий засіб, наприклад, з лінійки Бестіа.

Хочеш знижку?mail