Schonen

Методи зняття стресу

снятие стресса

«Треба щось робити», – так кожен з нас говорить собі, коли розуміє, що вже дійшов до межі. Якщо все дратує, сил немає, не полишають втома та тривожність – це означає, що стрес долає людину. Як йому протистояти?

Причини виникнення стресу

Сучасний ритм життя не залишає нам шансів на спокій, розміреність та неквапливість. Кожен робочий день розписаний майже по хвилинах. Усе треба встигнути зробити, нікуди не запізнитися, зуміти напружитися, виконати… День за днем ми крутимося, мов білка у колесі, і не думаємо, що постійно перебуваємо в стані психологічного стресу. Навіть відпочинок тепер у моді «активний» – треба мандрувати, відвідувати різні заходи, приділяти час якимось захопленням. Якщо хтось дозволяє собі розслабитися на дивані, нічого не робити цілий день, це вважається у суспільстві моветоном.
Причини виникнення стресу в кожного свої: зміна роботи чи місця проживання, сімейні негаразди, фінансові проблеми, завищені вимоги керівництва чи близьких людей. Особливо ризикують стати жертвами стресу перфекціоністи – люди, для яких важливо все робити ідеально, бути першими в усьому.
Усунути стрес, тривогу та нервове напруження – завдання не з легких. Для початку варто усвідомити, що ви перебуваєте в стані стресу, і подумати про те, як його можна подолати.

Способи та принципи подолання стресу

1. Зафіксуйте, у яких ситуаціях ви нервуєте, дратуєтесь. Зазвичай вони повторюються. Можливо, це пов’язано з тим, що ви повторюєте одні й ті самі дії, наче притягуючи до себе негатив. Якщо якимось чином зламати цей стереотип, все буде інакше, а отже, зміняться й ваші емоції.

2. Налаштуйтеся на краще. Позитивне мислення для зняття стресу важко опанувати, але спочатку можна навчитися не очікувати постійно, що «все буде погано». Живіть тут і зараз, радійте тому, що є: гарній погоді, усмішці дитини, своєму щастю у якихось буденних дрібницях. А проблеми розв’язуйте у міру їх надходження.

3. Використовуйте психологічні засоби захисту від стресу на робочому місці. Наприклад, якщо вас занадто жорстко і несправедливо критикують, уявіть, що між цією людиною і вами виріс скляний мур. Ви бачите її, але не чуєте. Вона смішно розкриває рота, жестикулює, але її слова вас не зачіпають. Можна уявити свого кривдника з ріжками, в ідіотському вбранні, як він співає кумедну пісеньку тощо.

BESTIA Спокій і активність

Упаковки Бестиа

4. Візьміть тайм-аут. Хоч би якою високою була ваша завантаженість, знайдіть спосіб викроїти день-другий для відпочинку. Добре виспіться, побувайте на природі. Спілкування, ігри з дітьми та домашніми улюбленцями – чудові методи позбутися стресу. До речі, у лісі можна прокричати все, що ви хотіли б сказати людям, які вас дратують та напружують.

5. Навчіться правильно дихати. Під час стресу людина дихає часто і уривчасто через внутрішнє напруження. У спокійному стані наше дихання розмірене, вдихи та видихи – неглибокі. Якщо переповнює гнів, страх, образа, можна сконцентруватися на своєму диханні. Заплющте очі та уявіть, як повітря входить через ніс, зігрівається, повільно рухається дихальними шляхами. Така проста медитація протягом 10 хвилин допоможе зняти стрес, як і співання-повторення звуку «ом».

6. Виберіть відповідний комплекс із лінійки Бестіа. Подолати стрес допомагають не лише способи психологічної підтримки, а й заспокійливі засоби. Мало говорити собі: «Я спокійний, я зовсім спокійний», якщо всередині все кипить. Бестіа допоможе м’яко знизити збудливість нервової системи, нормалізувати сон, а також функції серця та шлунка. Компоненти всіх засобів серії підібрано так, що вони не спричиняють денної сонливості. Бестіа допомагає зберегти і спокій, і активність.

Хочеш знижку?mail