Schonen

7 ознак стресу

Стресс на роботе

Ми звикли не звертати уваги на вічну втому, цейтнот, поганий настрій вранці… Цілий трудовий тиждень роботи багато, і навіть у вихідні не завжди вдається розслабитися – накопичуються різні домашні справи. Так і живемо в постійному стресі… Рано чи пізно це може призвести до різноманітних патологій. Ось 7 найчастіших ознак стресу, що проявляються проблемами зі здоров’ям.

1. Головний біль

Стрес часто провокує не тільки внутрішню психологічну напругу, а й фізичну, наприклад у м’язах шиї та голови. Це стає причиною частих головних болів. Щоб знизити їхню ймовірність, варто дотримуватися режиму сну та відпочинку, робити короткі перерви в роботі протягом дня, правильно харчуватися та більше ходити пішки (збільшити фізичну активність).

2. Передменструальний синдром

Жінки емоційніші за чоловіків за своєю природою, тому вони сильніше переживають стрес. А він може спричинити порушення гормонального балансу. Саме тому нездужання перед менструацією, нагрубання молочних залоз та біль унизу живота на її початку набагато частіше відчувають жінки у стані стресу. Якщо заспокоїтися, не нервувати, то передменструальний синдром може бути менш вираженим.

3. Вугровий висип та інші інфекції

Стрес створює гормональний дисбаланс, що посилює активність сальних залоз та робить шкіру більш уразливою для бактерій Propionibacterium acnes – головних винуватців появи акне. Правильно доглядайте за шкірою і пам’ятайте: при стресі тривалий час підвищений рівень кортизолу, а це послаблює імунну систему та підвищує сприйнятливість до інфекційних хвороб, особливо ГРВІ.

4. Проблеми із зубами та яснами

Люди, у яких нерви не в порядку, часто уві сні роблять жувальні рухи або міцно стискають щелепи. В результаті стирається емаль зубів і утворюються клиноподібні дефекти – ушкодження емалі на фронтальній поверхні зубів (найбільш видимій). Може також посилитися ризик пародонтозу та прискоритися його розвиток. Вчасно лікуйте зуби та приймайте заспокійливе.

5. Безсоння

Стрес заважає заснути, бо людині важко розслабитися. Лежачи в ліжку, вона продовжує думати про свої проблеми та турботи, прокручувати в голові побоювання та тривоги. А коли вдається заснути, може наснитися кошмар. На ранок вона встає в поганому настрої, не відновивши за ніч сили. Щоб спати не менше семи-восьми годин, треба гуляти перед сном, лягати в один і той самий час, не читати на ніч новини в телефоні, не дивитися телевізор.

6. Дискомфорт у серці

Від сильних переживань у багатьох виникають поколювання, легкий біль у серці, почастішання його ритму. Якщо кардіолог не знаходить жодних відхилень, то вся справа у стресі. Під його впливом змінюється тонус кровоносних судин, тому може бути дискомфорт у ділянці серця та стрибок артеріального тиску. Порада тут одна: не нервуйте!

7. Порушення роботи органів травлення

Стрес і занепокоєння можуть спровокувати біль або неприємні відчуття в ділянці шлунка, кишечника, жовчного міхура тощо. Недаремно живіт називають другим мозком: там є своя нервова система, тісно пов’язана з центральною. Коли ми турбуємося, дратуємося, злимося або, навпаки, стримуємо такі емоції, страждають органи травлення. І хочеться солодкого, щоб заспокоїтись. Але шоколадка допомагає ненадовго.
Чим би не був зумовлений стрес і хоч би як він не проявлявся, впоратися з ним допоможе якісний заспокійливий засіб.

Хочеш знижку?mail