Schonen

Стрес та психосоматика

Більшість із нас перебувають у стані перманентного стресу, але не усвідомлюють цього. Проявляється це у людей по-різному. Один сильно нервує, кричить на колег та близьких. Другий скаржиться, що дуже погано спить. Третій не знає, що ще приймати від головного болю. Четвертий завжди не в настрої, повсякчас роздратований. Усе це є ознаками впливу стресу на організм, які можуть бути небезпечними.

Результат пригнічення емоцій

Багато хто постійно перебуває у стані емоційного стресу – відчуває нервову напругу, тривожність, невпевненість у майбутньому, пригніченість. Однак у суспільстві заведено стримувати такі негативні переживання. Людина має завжди посміхатися, триматися, словом, показувати, що все гаразд. Соціальні стандарти вимагають, щоб вона постійно носила цю маску. А стрес тим часом запускає процеси розвитку психосоматичних хвороб.

Справа в тому, що якщо людина не може висловити свої справжні емоції словами та діями, то «говоритиме» її тіло. Наприклад, при стресі збільшується викид адреналіну, розвивається спазм судин, а при тривалій дії цих факторів вже у досить молодому віці може з’явитися артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску), серцева аритмія та дискомфорт у ділянці шлунка.

Які хвороби від нервів?

Встановлено певні взаємозв’язки впливу емоцій на здоров’я. Так, якщо ви схильні до надмірної самокритики та занепокоєння, то можете часто страждати від головного болю. Нервові потрясіння іноді провокують розвиток бронхіальної астми, а стан гніву негативно впливає на печінку. З внутрішньою напругою пов’язують синдром подразненого кишечника (чергування закрепів та діареї). Страх погіршує роботу нирок, а пригнічення емоцій є згубним для серця. Стрес часто проявляється захворюваннями шлунково-кишкового тракту, насамперед гастритом, холециститом, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки.

Є певні ознаки того, що до захворювань призвели саме постійні тривоги та негативні емоції, властиві стресам. По-перше, ретельне медичне обстеження показує незначні патологічні зміни, які не повинні спричиняти виражених симптомів. Але людина каже, що прояви її хвороби дуже сильні, що заважають їй жити та працювати. Таку недугу не виявляють випадково на УЗД або при медогляді. По-друге, про психосоматичний характер захворювання свідчить посилення симптомів після переживання певних емоцій.

Звичайні ліки допомагають слабко

Якщо хвороба зумовлена психосоматичними порушеннями внаслідок тривалих стресів, то звичайна медикаментозна терапія недостатньо ефективна. Діагноз начебто правильний, проведено лікування, результати лабораторних аналізів та обстеження показують покращення стану, а людина, як і раніше, почувається погано.

Отже, необхідно доповнити схему прийому препаратів засобами, які впливатимуть на нервову систему, захищаючи організм від руйнівних наслідків стресу. Це, перш за все, заспокійливі на основі валеріани, ромашки, м’яти, пасифлори, з магнієм, вітамінами групи В. Зараз є засоби з такими начебто простими компонентами, але у вигляді ліпосомальних капсул. Така інноваційна форма випуску сприяє посиленню та прискоренню їхньої дії.

У яких ситуаціях потрібно приймати заспокійливе

– Після пережитого потрясіння (звільнення, розлучення, сварка), що спричинило сильну й тривалу тривожність, що заважає нормально жити.

– Важко впоратися з дратівливістю, запальністю, знервованістю, і це стає проблемою в сім’ї та на роботі.

– При різких перепадах настрою, пов’язаних із наближенням клімаксу у жінок віком від 45 років.

– У період високих розумових чи фізичних навантажень, коли виникає відчуття, що нічого не встигаєш, все робиш погано.

– Вегетосудинна дистонія з такими ознаками, як запаморочення та серцебиття, сухість у роті, блідість обличчя, пітливість.

– Порушення сну – безсоння, надто ранні пробудження, денна сонливість.

– Незрозумілий дискомфорт, відчуття спазму у ділянці серця, шлунка, живота тощо.

Хочеш знижку?mail