Schonen

Профілактика виникнення стресу

Профилактика стресса

Персонаж анекдоту, відповідаючи на запитання співрозмовника про те, як він розслаблюється, каже: «А я не напружуюся!» З одного боку, це класно – стресів у житті немає. Але з іншого – воно нудне та одноманітне. Стреси нам потрібні, але короткі та легкі, що допомагають краще адаптуватися до мінливих обставин життя. А от з постійними та виснажливими стресами слід вести боротьбу.

Що таке стрес?

Стрес – це мимовільна реакція організму на дію різних факторів. Він буває як позитивним, так і негативним. Наприклад, людина закохалася і через це втратила сон і апетит. Такий стрес не триватиме довго й шкоди організму не завдасть. Якщо ж безсоння стало наслідком постійних проблем на роботі, то саме собою воно не мине – може тривати роками. І якщо нічого не робити, згодом таке хронічне порушення сну призведе до частої появи головного болю, підвищення артеріального тиску тощо.

Ознаки та наслідки стресу

Розпізнати наявність стресу, визначити його силу і тривалість людині досить складно. Як зрозуміти, що вже час шукати методи профілактики стресу?

Підказками можуть бути зміни стану та самопочуття:

  1. Дратівливість, швидка стомлюваність, поганий настрій.
  2. Почуття занепокоєння, тривоги, внутрішнього напруження.
  3. Погіршення концентрації уваги та пам’яті.
  4. Зниження працездатності, апатія.
  5. Відсутність апетиту або, навпаки, підвищене тяжіння до певних шкідливих продуктів (солодощів, фаст-фуду).
  6. Безсоння, відчуття млявості вранці.
  7. Головний біль, біль у ділянці серця та сонячного сплетіння (шлунка) після хвилювання і переживань.

Рекомендації щодо профілактики та подолання стресових ситуацій

Існує безліч способів профілактики стресів. Але щоб їх використати, треба спочатку знайти причину свого руйнівного стресу. Подумайте про те, що саме виводить вас із рівноваги. Люди схильні постійно наступати на ті самі граблі. Можливо, у житті варто щось кардинально змінити? Часто кажуть: те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Але якщо йдеться про постійні стреси, то все до певного часу… Якщо не займатися собою, то рано чи пізно доведеться лікувати захворювання, спричинені стресом.

Для профілактики стресів треба вміти планувати своє життя, розуміти, чим ви займатиметеся через рік і через п’ять. Визначте собі мету, розробіть стратегію її досягнення і спокійно дійте за планом. Так, на шляху обов’язково будуть перешкоди та проблеми. Ми не завжди можемо на них вплинути. Але нам під силу змінити своє ставлення до них. І не нервувати даремно. А ще для захисту від стресів можна приймати комплекси лінійки Бестіа.

Добре діє стратегія «найгірше, що може бути». Якщо у вас неприємності на роботі, то найгірше – це звільнення чи невиплата зарплати, позбавлення премії. Подумайте про те, що роботи у вашому житті буде ще багато, всіх грошей світу не заробиш, а також про те, що вже через кілька місяців про цей епізод усі забудуть, зокрема й ви. То чого нервувати?

Стрес багатьох змушує забитися в кут, але на самоті його не подолати. Краще, навпаки, зателефонувати старому другу, батькам – людям, з якими вам приємно спілкуватися. Чи треба поділитися з ними своїми проблемами, виговоритися – індивідуальне питання. Для когось це цілком може стати чудовою психотерапією.

Профілактика професійного стресу – ручка та блокнот (планшет, комп’ютер). Ведіть щоденник, фіксуйте у ньому свої враження та відчуття – це допомагає їх аналізувати. Якщо шеф вас вичитує, одразу записуйте його слова. Така реакція здивує його та зменшить гнів. А ви заспокоїтеся, і стрес зникне.

BESTIA Спокій і активність

Упаковки Бестиа

Для профілактики професійного стресу в момент його кульмінації важливо не бути голодним і/або втомленим. Легкий перекус та 15 хвилин відпочинку перед складною розмовою можуть уберегти клітини нервової системи, серця, шлунка та інших органів від ушкодження внаслідок засмучення, невисловленої образи, гніву. Цілеспрямовано підтримати ці органи-мішені допоможуть відповідні комплекси Бестіа.

У дітей стійкість до стресів формується ще до школи. У цей час дуже важливим є психологічний клімат у сім’ї та безумовна любов батьків. Важливо, щоб вони не перешкоджали самостійності та ініціативності дитини, без зайвої гіперопіки дозволяли їй проявляти себе. Таке виховання – запорука профілактики стресу у дітей та підлітків.

І жінкам, і чоловікам для боротьби зі стресом варто щодня думати про хороше. Вечорами приділяйте 10 хвилин тому, щоб на самоті спокійно посидіти і згадати все позитивне, що сталося за день. Не обов’язково з вами – із близькими людьми, колегами, знайомими, країною. Це чудово заряджає на позитив!

Хочеш знижку?mail