Schonen

Навіщо потрібен сон і чим небезпечні його порушення

І молоді, і люди похилого віку з власного досвіду знають, що таке безсоння. З вечора важко заснути чи серед ночі будить якась невідома сила. Якщо людина страждає через це кілька тижнів поспіль, то слід терміново вживати заходів – вибирати заспокійливий препарат зі снодійним ефектом.

Накопичення корисного та позбавлення від шкідливого

Уві сні відбувається відновлення організму, він накопичує резерви, щоб людина залишалася здоровою. У цей час синтезуються корисні речовини та відбувається очищення від шкідливих, тобто створюється запас життєвої енергії, яка витрачається вдень. Наприклад, у фазі так званого повільного сну організм виробляє гормони та речовини для природного знеболювання, а у фазі швидкого сну мозок обробляє інформацію, отриману за день, і відбувається адаптація до стресів. Саме тому при багатьох патологічних станах сон діє як ліки.

А безсоння призводить до розладу всіх фізіологічних функцій, тому зростає ризик серцево-судинних захворювань, хвороб органів травлення, нервової системи тощо. Американські вчені довели: якщо людина буде тривалий час спати менше шести годин на добу, то істотно збільшиться ймовірність її передчасної смерті через порушення здоров’я.

Три види безсоння

Безсоння (інсомнія по-науковому) може перейти з відносно легкого різновиду до більш важкого. Залежно від причин та тривалості лікарі-сомнологи визначають три його види.

– Гостре трапляється іноді, скажімо, через незвичайні умови сну в гостях, зміну часових поясів при авіаперельоті, після емоційного стресу, вживання кави, шуму у сусідів уночі, появи яскравого джерела світла біля вікна спальні тощо. Людина точно знає причину гострого безсоння, проте не завжди може її уникнути.

– Тимчасове (періодичне) безсоння – серйозніша проблема. Воно може тривати від однієї ночі до кількох тижнів. Зумовлюють його постійні стреси та певні життєві цикли, зокрема робота за графіком «доба через три». Цей вид безсоння – найпоширеніший.

– Хронічне безсоння найважче, тому що триває не менше трьох ночей на тиждень протягом місяця і довше. Воно часто стає наслідком хронічних недуг – неврозу, серцево-судинних захворювань, больового синдрому, прийому деяких ліків (при гіпертензії, аритмії, астмі тощо), а також гормональних змін у жінок та людей похилого віку.

Почніть із простого

Незалежно від того, чи добре людина спала вночі, вранці їй треба мати свіжу голову, щоб працювати. А вона заснула перед світанком і, прокинувшись від дзвінка будильника, почувається абсолютно розбитою… Як цього можна уникнути?

Щоб позбутися безсоння, найкраще усунути фактор, який його спричиняє. Іноді достатньо не переїдати за вечерею, добре провітрювати спальню, дихати перед сном свіжим повітрям і лягати спати завжди в один і той самий час. Проте, на жаль, це не завжди допомагає.

Отже, потрібно підібрати відповідний безрецептурний препарат, наприклад, з мелатоніном, який допомагає швидше заснути і міцніше спати. У складі такого засобу також можуть бути валеріана, що має м’яку заспокійливу дію, магній і вітаміни групи В, які наводять лад із нервами. Почніть із прийому препарату, що містить такі прості активні речовини, але в інноваційній формі випуску, що підвищує його ефективність. І в жодному разі не поспішайте відразу купувати «найсильніше снодійне», тим більше без консультації з лікарем.

Хочеш знижку?mail