Schonen

Розуміння зв’язку розуму та тіла: як стрес може зробити вас хворим

Відчуваєте стрес? Ви не один такий. За даними Американської психологічної асоціації, 77% людей регулярно скаржаться на фізичні симптоми, зумовлені стресом.

Коли ми стримуємо емоції, наше тіло «говорить» за нас через хворобу. Проте коли ми зрозуміємо, як стрес завдає фізичної шкоди, зможемо зцілитися за допомогою перевірених методів, що ґрунтуються на медицині розуму і тіла.

У цій статті ми розглянемо:

  • Як пригнічені емоції спричиняють психосоматичні захворювання.
  • Найпоширеніші проблеми зі здоров’ям, пов’язані зі стресом.
  • Науково обґрунтовані засоби та методи зміни способу життя.

Озброївшись цими знаннями, ви можете взяти стрес під контроль, перш ніж він візьме під контроль ваше здоров’я.

Приховане походження «загадкових симптомів»

Більшість із нас звикли, що треба виглядати щасливими, незважаючи на те, які «сюрпризи» робить нам життя. Але стримування таких почуттів, як тривога, смуток, гнів і невпевненість у собі, з часом може мати серйозні фізичні наслідки.

Ось що відбувається у вашому тілі під час хронічного стресу:

  • Адреналін зростає, готуючи вас до «боротьби або втечі».
  • Кровоносні судини звужуються, щоб перенести кров до великих груп м’язів.
  • Стійкі зміни послаблюють артерії, навантажують серце, порушують травлення.

За словами експерта з інтегративної медицини доктора Елізабет Сомер, якщо пригнічення емоцій активує симпатичну нервову систему надто тривалий період, то «згодом вона більше не функціонує належним чином».

Не дивно, що стрес є причиною 7 із 10 візитів до лікарів первинної ланки! Симптоми проявляються по-різному, що часто збиває з пантелику і перешкоджає діагностиці. Давайте розглянемо деякі з найпоширеніших проблем зі здоров’ям, пов’язаних зі стресом.

Психосоматичні захворювання, спричинені хронічним стресом

Дослідження виявили зв’язок між певними емоціями та фізичними захворюваннями:

  • Тривога та занепокоєння → Головні болі, болі в спині, шлунково-кишкові проблеми.
  • Гнів → Шкірні захворювання, такі як екзема, інфаркти, інсульти.
  • Горе/втрата → Астма та труднощі з диханням.
  • Страх → Проблеми з сечовим міхуром, захворювання нирок.
  • Самокритика → Синдром хронічної втоми.

Британський медичний журнал поділився висновками щодо 11 психосоматичних розладів, починаючи від виразки шлунка і закінчуючи еректильною дисфункцією. Що між ними спільного? Фізіологічна реакція, активована емоційним напруженням.

Підказки про те, що ваші симптоми пов’язані зі стресом

Хочете знати, чи є стрес прихованою причиною ваших стійких симптомів? Запитайте себе:

  • Чи всі результати аналізів нормальні, незважаючи на жахливе самопочуття?
  • Чи пов’язані загострення з травматичними подіями або зміною настрою?
  • Прийом кількох ліків не сприяв полегшенню?

Якщо все так і є, то це вказує на психосоматичне порушення, зумовлене невивільненою емоційною напругою та тривогою. Хороша новина у тому, що ви маєте можливість усунути першопричини такого стану за допомогою перевірених методів лікування стресу.

Спосіб життя, здатний зняти стрес

Традиційна медицина відіграє важливу роль у лікуванні психосоматичних захворювань. Однак для довготривалого результату потрібно усунути емоційні тригери. Ось деякі науково обґрунтовані варіанти:

  1. Препарати з пасифлорою, ромашкою та магнієм знімають м’язову напругу, безсоння та дратівливість. Для оптимального засвоєння їхніх активних речовин вибирайте ліпосомальні формули доставки, наприклад Бестіа.
  2. Заняття йогою, медитація та глибоке дихання переналаштовують реакцію нервової системи на стрес. Дослідження підтверджують зниження артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і рівня тривоги.
  3. Групи консультування та підтримки допомагають трансформувати  негативні моделі мислення. Це полегшує обробку емоцій, необхідну для переривання циклів внутрішнього стресу, що зумовлюють хвороби.
  4. Ритуали догляду за собою (здорове харчування, єднання з природою, масаж тощо) підвищують внутрішню стійкість до неминучих життєвих невдач. Віддайте пріоритет діяльності, яка дає відчуття радості та спокою.

Таблетки швидкої дії є привабливими, але комплексне зняття стресу забезпечує довготривале і глибше зцілення завдяки інтеграції тіла, розуму та духу.

Інтегративна медицина для тривалого психосоматичного відновлення

Більшість лікарів зосереджуються лише на окремих симптомах, а не на взаємозв’язках між розумом і тілом, що спричиняють захворювання. Ось чому інтегративна медицина розвиває моделі психосоматичної допомоги, у яких поєднуються традиційні та холістичні методи лікування.

Так, у новаторській Клініці інтегративної медицини штату Огайо використовують стандартні плани лікування разом з індивідуальними методами зменшення стресу. Ці персоналізовані схеми базуються на науково обґрунтованих стратегіях оздоровлення у поєднанні з біологічним зворотним зв’язком та психотерапією, які необхідні протягом місяців і років, а не днів та тижнів.

Згідно з нещодавніми результатами, опублікованими в журналі JAMA, цей комплексний підхід до лікування сприяє значному та стійкому покращенню показників фізичного, психічного та соціального здоров’я тих, хто страждає на хронічні захворювання, пов’язані зі стресом.

Отже, якщо вас мучать незрозумілі симптоми, а також тривога чи душевна травма, то інтегративна психіатрія може дати відповіді там, де традиційної медицини не вистачає.

Інтегративна психіатрія: цілісний підхід до психічного здоров’я

Інтегративна психіатрія поєднує звичайні методи лікування психічного здоров’я з додатковими для допомоги людині в цілому.

Ця інноваційна сфера базується як на альтернативній медицині, так і на традиційній психотерапії і дає змогу вирішувати будь-які проблеми, від пригніченого настрою та залежностей до хронічного стресу. Основна увага приділяється не лише лікуванню симптомів, інтегративні терапевти прагнуть досягти кореня біологічних, екологічних і соціальних факторів, що спричиняють страждання.

Це означає вивчення генетичної схильності, моделей мислення, способу життя, харчування, якості сну, рівня фізичних навантажень тощо під час консультування.

Психіатри розробляють індивідуальні плани оздоровлення, які поєднують терапію словом, тілесні практики, такі як йога чи акупунктура, навички боротьби зі стресом і залежністю, зміни в харчуванні, іноді призначають ліки.

Мета полягає в тому, щоб зцілити шляхом інтеграції турботи про розум, тіло і дух протягом кількох років. Цей комплексний підхід сприяє глибшому відновленню, а не просто тимчасовій стабілізації стану.

Отже, у двох словах:

Інтегративна психіатрія = Традиційна допомога + Цілісні методи + Зосередженість на людині у цілому + Індивідуальні плани лікування + Увага до першопричин + Зміна способу життя + Довгострокове формування навичок.

За умов зростання захворюваності на психічні недуги це поєднання східної мудрості та західної медицини дає надію тим, хто бореться з тривогою і депресією, усуває їхні причини, які звичайна медицина часто не враховує.

Готові розірвати коло стресу та психосоматичних захворювань?

Оскільки сучасна наука продовжує розплутувати складні зв’язки між розумом і тілом, ми краще розуміємо, як емоційні страждання з часом можуть проявлятися у вигляді головних болів, захворювань шкіри, гормональної дисфункції та розладу травлення.

Багато психосоматичних захворювань можна вилікувати, усунувши їх першопричину: хронічний стрес, тривогу та пригнічення емоцій. Завдяки цілеспрямованим змінам способу життя, консультуванню і комплексному лікуванню ви можете послабити ці тригери і знову усвідомлено керувати своїм здоров’ям.

Маєте запитання щодо стресу та пов’язаних із ним захворювань? Залиште коментар нижче, щоб отримати відгук від наших експертів із оздоровлення душі та тіла.

Хочеш знижку?mail