Schonen

Особливості стресу у чоловіків

стресс у мужчин

«Хлопчики не плачуть» – так виховують у нас майбутніх чоловіків відповідно до стереотипів, що існують у суспільстві. Представнику сильної статі «не належить» проявляти емоції, а отже, весь психологічний негатив, спричинений стресами, накопичується та руйнує його організм зсередини. Із цим пов’язані основні особливості стресу у чоловіків.

Причини стресу у чоловіків

За традицією чоловік має бути годувальником та захисником, щоб сім’я за ним була, як за кам’яною стіною. На практиці відповідати цим критеріям дуже проблематично, але прийняти для себе рівноправні, партнерські стосунки у шлюбі багатьом чоловікам важко. Це внутрішнє протиріччя є джерелом постійного стресу.

Взагалі, чоловік може бути у вічному стресі вже через те, що його дружина заробляє більше. І теща йому цим дорікає, а діти просять грошей на нові гаджети, і машину треба ремонтувати… Вдома не завжди є співчуття та розуміння. А ще є шеф, який часом вимагає неможливого, або підлеглі, які вічно щось роблять не так. При цьому чоловік, вирішуючи повсякденні проблеми, намагається не давати виходу негативним емоціям. Такий чоловічий стрес призводить до загибелі нервових клітин, підточує сили та здоров’я.

Симптоми стресу у чоловіків

Результатом перебування чоловіків у стані хронічного стресу стає їхня підвищена дратівливість, а часом і агресивність. У такому стані чоловіки-водії, наприклад, з пів оберту заводяться на дорозі: сигналять, сварять інших учасників руху. Іноді вони зривають свій гнів на близьких – так спалахують сімейні сварки та конфлікти.

Постійний стрес знижує фізичну та розумову працездатність чоловіків. Натомість розвивається хронічна втома, погіршуються пам’ять та концентрація уваги. На тлі стресу також можливе посилене випадіння волосся. Хоча процес облисіння гормонально зумовлений, душевні переживання можуть його прискорити.

Наслідки стресу у чоловіків

Через гормональні особливості стрес сильніше впливає на серцево-судинну систему чоловіків, ніж жінок. Саме тому у відносно молодому віці, після 35-40 років, у багатьох із них розвиваються атеросклероз і артеріальна гіпертензія, результатом чого стають інфаркт міокарда або мозковий інсульт.

До наслідків стресу у чоловіків належать гастрит та виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки за відсутності хелікобактерної інфекції. Дуже часто через тривалий стресовий фактор у чоловіка порушується сон і знижується потенція.

BESTIA Спокій і активність

Упаковки Бестиа

Профілактика та способи боротьби зі стресом у чоловіків

Як чоловікові позбутися стресу, знає практично кожен із них: за допомогою алкоголю! Не менш популярне паління, мовляв, це допомагає заспокоїтися та розслабитися. Ще один «спосіб» — нездорова, але смачна їжа: жирні, смажені, гострі страви. Насправді такі методи не допомагають боротися зі стресом, а, навпаки, посилюють його наслідки. На жаль, чоловіки порівняно з жінками приділяють набагато менше уваги своєму здоров’ю, тому й тривалість їхнього життя менша.

Як позбутися стресу чоловікові без шкоди для організму? Відповідь банальна – слід вести здоровий спосіб життя та навчитися давати безпечний вихід негативним емоціям. Цьому допомагають спорт та захоплення – риболовля, робота в саду, подорожі.

Є й спеціальні вітаміни при стресі для чоловіків, наприклад у лінійці Бестіа. Стан нервової системи нормалізують передовсім вітаміни групи В, а також магній та рослинні екстракти. При курсовому прийомі – лише 1 раз на день вранці протягом 1 місяця вітаміни від стресу Бестіа допомагають чоловікові стати більш врівноваженим, стриманим і водночас спокійним та активним.

Хочеш знижку?mail