Schonen

Особливості стресу у жінок

стресс у женщин

Жінки більше схильні до стресів, ніж чоловіки, оскільки вони емоційніші від природи. Те, що для представника сильної статі – просто дрібниця, яка не заслуговує на увагу, для представниці слабкої статі – величезна проблема, що отруює життя. Тож якими є особливості жіночого стресу і як його подолати?

Причини стресу у жінок

У представниць прекрасної статі причини стресу багато в чому визначаються періодом життя.

Дівчаткам-підліткам та юним дівчатам завдають багато прикрощів реальні чи уявні проблеми із зовнішністю. Наявність висипу вугрів та інших подібних дрібних неприємностей стає не просто стресом, а породжує у багатьох із них стійку переконаність у власній непривабливості. Ще один стресовий фактор – відносини з однолітками, які часто не дружні. Хочеться комусь сподобатися, самоствердитися, зайняти  гідне місце у суспільстві. Цьому заважають плітки, заздрість, дрібні капості та відкритий булінг. Стреси часом шкодять дівчатам набагато серйозніше, ніж можуть подумати їхні батьки.

У молодих жінок стреси пов’язані з тим, що в такому віці, згідно з наявним стереотипом, треба зробити кар’єру, вийти заміж і народити дитину. Якщо в якійсь із цих трьох сфер щось не складається, це привід для постійного самокопання та самозвинувачення. Утім, і благополучне народження дитини через гормональні зміни може бути причиною стресу, точніше, післяпологової депресії.

З віком в організмі жінки стає більше гормону стресу кортизолу. Він зумовлює відчуття втоми, напруження, нервового збудження та прискорює старіння. А от статевих гормонів естрогенів стає менше, що запускає процес переходу до менопаузи. Перші дзвіночки, які свідчать про те, що молодість вже минула, теж додають стресів у життя жінки.

Симптоми стресу у жінок

Спочатку стреси спричиняють у жінок порушення психоемоційного стану. Це підвищена дратівливість, тривожність, різкі перепади настрою, підозрілість, зниження самооцінки. З посиленням стресу дедалі частіше його ознаки проявляються на фізичному, тілесному рівні. До таких симптомів стресу належать м’язове напруження, підвищене потовиділення, головний біль, запаморочення, стрибки артеріального тиску (вегетосудинна дистонія). На тлі стресу можливі порушення менструального циклу, зниження імунітету (часті застуди), погіршення сну та апетиту. Також стрес «б’є» по органах-мішенях: серцю та шлунку, зумовлюючи в них біль та дискомфорт, а також по мозку – порушує зв’язки між нервовими клітинами та проходження по них імпульсів.

Наслідки стресу у жінок

Найпоширеніший наслідок стресу у жінок – це набір зайвої ваги. Багато хто з них, якщо не більшість, заїдає стреси тістечками та цукерками, і через це на короткий час на душі стає легше. Інша крайність – анорексія та булімія, коли під впливом стресу жінка втрачає зв’язок з реальністю у прагненні мати ідеальну фігуру.

Ну, а головні наслідки стресу – це різноманітні захворювання. Пальму першості серед них утримують серцево-судинні недуги, на другому місці – порушення травлення, запальні процеси, гормональні збої тощо.

BESTIA Спокій і активність

Упаковки Бестиа

Профілактика та способи боротьби зі стресом у жінок

Щоб подолати стрес, жінці слід більше відпочивати та змінювати рід занять. Так, якщо у неї сидяча робота, то після неї слід обов’язково прогулятися пішки, подихати повітрям. І навпаки: після робочої зміни на ногах бажано розслабитися, посидіти на лавці в парку, милуючись красою природи.

Будь-яка фізична активність – фізкультура, йога, прибирання в оселі під бадьору музику – відволікає від негативних думок і допомагає позбутися стресу. Корисно в цьому плані також навчитися контролювати свої емоції та справжні бажання. Якщо наприкінці дня дуже хочеться солодкого, треба постаратися знайти причину такого прагнення. Можливо, ви ображаєтеся на когось за несправедливий щодо вас вчинок. У такому разі краще не їсти шоколад, а продумати стратегію, як уникнути подібного в майбутньому чи провчити кривдника.

Хорошим заходом профілактики негативного впливу стресів на організм жінки є прийом вітамінів та екстрактів лікарських рослин із заспокійливою дією. Саме такі комплекси є у лінійці Бестіа – з магнієм, вітамінами групи В, які нормалізують стан нервової системи, екстрактами валеріани, пасифлори. Можна вибрати такий комплекс Бестіа, який сприятиме усуненню конкретних наслідків стресу залежно від стану організму жінки.

Хочеш знижку?mail