Schonen

Стреси в сім'ї та як їх уникнути

Семейный стресс

Наше життя сповнене стресів, від них немає порятунку навіть там, де ми, здавалося б, мали почуватися найкомфортніше, – вдома, в рідних стінах своєї родини. У чому ж причини цього, як зрозуміти, що стреси в сім’ї є і як їх нейтралізувати?

Причини виникнення сімейних стресів

Однією з головних причин стресу в сімейному житті є взаємне нерозуміння, неприйняття, незгода з позицією партнера. Дружина звинувачує чоловіка в тому, що він мало заробляє, а чоловік дорікає їй марнотратством. Вона скаржиться на те, що він не приділяє їй часу, проводячи вихідні за переглядом спортивного телеканалу, а він ставить їй у провину звичку годинами розмовляти по телефону з подругами. Подібні фактори створюють безліч приводів для взаємних закидів та переживань. А якщо конфлікти спалахують на очах у дітей, це стає неабияким стресом і для них.

Поширеними стресорами у сім’ї є також умови життя. Якщо 3-5 людей змушені тулитися в однокімнатній квартирі, де ні в кого з них немає особистого простору, це неминуче створює постійну стресову ситуацію. До об’єктивних факторів сімейних стресів належать травми, проблеми зі здоров’ям близьких людей, безпліддя у шлюбі, а також випадки подружніх зрад.

BESTIA Спокій і активність

Упаковки Бестиа

Ознаки стресових ситуацій у сім'ї

Хронічний стрес день у день підточує наше здоров’я, веде до розвитку різних захворювань. Однак ми звикаємо до рутини буднів і часто не усвідомлюємо, що постійно перебуваємо в стані такого руйнівного стресу. Однак є ознаки, які можуть підказати, що це саме так.

Якщо вам після роботи не хочеться йти додому, а після повернення туди виникає глухе й начебто безпричинне роздратування, отже, у вас у родині щось негаразд. Ознакою стресу може бути агресивність до близьких, коли ви часто підвищуєте на них голос, лаєте їх. Інший бік тієї ж медалі – туга і апатія, повна відсутність бажання говорити з ними.

Про стрес у сім’ї, як і про будь-який інший, зазвичай свідчать підвищена тривожність, занепокоєння, нервозність, порушення серцевого ритму, проблеми зі сном, дискомфорт у ділянці шлунка тощо. Спочатку стрес проявляється лише «нервами», а згодом неодмінно дається взнаки фізично – розвивається гастрит, безсоння, виникає біль у серці.

У тяжких випадках стрес може призвести до депресії. У цьому стані людину вже не тішить те, що раніше приносило задоволення, у неї з’являються думки про те, що вона нікому не потрібна, що її життя позбавлене сенсу. Це серйозний сигнал, що настав час звернутися по медичну допомогу.

Як уникнути сімейних стресів

  1. Стреси в сім’ї неминучі, позбутися їх неможливо. Однак можна змінити своє ставлення до ситуацій, що травмують, – намагатися відпускати їх і не сприймати близько до серця. Не гнівайтеся, якщо вас щось не влаштовує, а намагайтеся висловити претензії м’яко, можливо, навіть у вигляді невинного жарту.
  2. Не дозволяйте сімейним конфліктам розгоратися, гасіть їх, поступаючись своїй половинці, де можна, або просто ігноруючи претензії. Іншими словами, або одразу погоджуйтеся з тим, чого від вас вимагають, або уникайте розмови, поки ваш партнер не «охолоне».
  3. Частіше усміхайтеся собі у дзеркалі й тим, хто поруч. Це гасить негативну енергію сварки, допомагає спілкуватися більш доброзичливо та конструктивно.
  4. Навіть якщо ситуація надзвичайна, не реагуйте відразу криком і градом звинувачень. Заплющте очі на кілька хвилин, зробіть кілька глибоких вдихів та видихів, обміркуйте свої слова, а вже потім говоріть.
  5. Радикально боротися зі стресом у сім’ї потрібно, якщо ви розумієте, що хочете розірвати стосунки зі своїм партнером, і тим паче якщо йдеться про домашнє насильство. У цих випадках розлучення може бути розв’язанням проблеми.
  6. Для допомоги у подоланні стресу в аптеках є чудові медикаменти, наприклад, лінійка заспокійливих засобів Бестіа. Причому в ній є комплекси, що впливають здебільшого на ту систему організму, яка найбільше постраждала від стресу: Бестія Спокій і активність, Бестія Спокій знервованому серцю, Бестія Спокій у шлунку, Бестіа Спокійний сон і Бестіа Мелатонін (теж для нормалізації сну).
Хочеш знижку?mail