Schonen

Осіння депресія: симптоми, причини, лікування

Осенняя депрессия

Ми живемо в епоху змін, тому депресія є супутником нашого часу. Багатьох вона накриває восени, коли відпустка вже закінчилася, а наступна ще нескоро. Попереду лише нескінченні сірі будні! Додає меланхолії й те, що практично немає сонячних днів, погода похмура, дощова. Що робити, коли починається осіння депресія?

Причини та симптоми виникнення осінньої депресії

У самій назві – осіння депресія – начебто точно вказано її походження. Однак пов’язувати причини журби, що триває з вересня до листопада-грудня, лише зі зміною сезонів було б надто великим спрощенням. Так, похмура погода та короткі світлові дні – це неприємно, але не настільки, щоб людина почувалася буквально нещасною. Під маскою осінньої депресії зазвичай ховається стрес, адже осінь, кінець року – це завжди високий бізнес-сезон, час напруженої роботи та зростання навантажень.

Осіння депресія з однаковою частотою зустрічається у чоловіків та жінок. Її ознаки є навіть у підлітків та молодих людей: вони скаржаться, що вранці не хочеться виходити з дому і немає сил на навчання. Люди, які мають хронічні захворювання, тим паче відчувають восени погіршення самопочуття, а також тривожність, пригніченість.

Основні симптоми осінньої депресії, наприклад дратівливість, занепад сил, поганий настрій, сонливість, зниження працездатності та концентрації уваги, знайомі практично кожному з нас. Це, звичайно, не те, що психіатри називають великим депресивним розладом, коли людина втрачає інтерес до всього, зокрема й до задоволень, якими тішилася раніше. Але часте чи постійне перебування в такому пригніченому настрої свідчить про те, що в організмі є певний дисбаланс і його треба усунути, щоб позбутися осінньої депресії.

Як боротися з осінньою депресією

Пережити важкий період допомагають здоровий сон (лягайте спати раніше!), фізична активність і взагалі активність – не можна ховатися у свою шкаралупу, щоб знову і знову прокручувати в голові те, що вас турбує і гнітить. Будьте на людях, частіше гуляйте за будь-якої погоди (у природи немає поганої погоди – є тільки невідповідний одяг).

Щоб позбутися осінньої депресії, частіше влаштовуйте маленькі свята: купуйте собі та близьким обновки, нехай і недорогі, спілкуйтеся з друзями, ходіть у кіно, театр, музей.

Для боротьби з осінньою депресією корисно також їсти більше овочів та фруктів. В осінньому раціоні обов’язково мають бути «сонячні» продукти – гарбуз, яблука, морква, болгарський перець, мед, цитрусові, а також каші з цільнозернових круп та інші продукти з властивостями адаптогенів.

Корисно підтримувати організм вітамінами, мінералами та рослинними екстрактами. Так, перемогти осінню депресію допомагають комплекси лінійки Бестіа – з магнієм, вітамінами групи В, валеріаною та ін.  Бестіа допомагає повернути гарний настрій та нормальне самопочуття навіть у найсіріші та найпохмуріші дні.

BESTIA Спокій і активність

Упаковки Бестиа

Профілактика осінньої депресії

Щоб уникнути осінньої депресії, важливо після літньої відпустки включатися в роботу не надто різко, а збільшувати навантаження поступово. Не намагайтеся за перші кілька днів «розгребти» всі «завали», які накопичилися за час вашої відсутності на роботі. Складіть план дій і спокійно дотримуйтеся його. Пам’ятайте: не варто відкладати на завтра те, що можна зробити післязавтра!

Ще один безвідмовний спосіб профілактики осінньої депресії – спогади про відпочинок. Поділіться з приятелями та товаришами по роботі враженнями про відпустку, покажіть їм свої фото. А вдома для близьких влаштовуйте сеанси перегляду всього, що на телефон або камеру зняли за весну та літо. Люди, які вміють радіти за колег і близьких, підживлюють один одного позитивною енергією, а вона жене геть осінню журбу.

Хочеш знижку?mail