Schonen

Як діє мелатонін при безсонні

мелатонин

Що таке мелатонін?

У тілі людини є «біологічний годинник», який знаходиться у головному мозку, точніше в епіфізі – шишкоподібній залозі. Ця структура розміром з горошину виробляє «гормон сну» мелатонін, який є передавачем імпульсів від мозку до всіх органів тіла. Саме мелатонін, синтез якого починається з настанням темряви і припиняється після сходу сонця, регулює наші цикли сну та активності. Тобто коли сонце сідає, мозок починає виробляти мелатонін, який допомагає легко заснути. А коли вранці сонце сходить, його світло сигналізує мозку припинити синтез мелатоніну, тому ми прокидаємося.

Крім ролі регулятора сну мелатонін має інші важливі біологічні функції: він протидіє стресу, сприяє адаптації до умов життя, що змінюються. А ще, як показали дослідження, мелатонін має антиоксидантну активність, тому перешкоджає старінню і розвитку багатьох хвороб. Хоча основна роль мелатоніну все ж таки – регуляція нічного сну.

Наслідки урбанізації

Нині налагоджений століттями еволюції механізм дії мелатоніну порушений через нічне освітлення вулиць. Навіть якщо воно не надто яскраве, але на вікнах спальні немає щільних штор або жалюзі, синтез мелатоніну в потрібних кількостях не відбувається. Саме з цією проблемою може бути пов’язане безсоння у багатьох людей. До того ж ми самі своїм способом життя перешкоджаємо дії природного біологічного годинника: маємо напружений робочий графік, працюємо в нічні зміни, зазнаємо стресів, нервуємося, дивимося на ніч телевізор або користуємося іншими гаджетами з екранами, що випромінюють світло синього спектра, яке зменшує синтез мелатоніну.

Кому потрібно приймати мелатонін

Звичайно, щоб подолати безсоння, важлива гігієна сну, наприклад, слід засинати і прокидатися в один і той самий час доби, мати достатню фізичну активність, вимикати прилади з екранами принаймні за годину до сну тощо. Але коли це не допомагає, є сенс приймати на ніч мелатонін. Так, Бестіа Мелатонін у капсулах сприяє легкому засинанню, швидшому настанню сну і його тривалості впродовж цілої ночі. Отже, приймати мелатонін ввечері можна всім, хто страждає через безсоння.

Інші категорії людей, яким він може стати у пригоді, – це мандрівники, що часто подорожують літаками, за короткий термін перетинаючи кілька часових поясів. Це спричиняє джетлаг – розбалансування фізіологічних функцій через порушення циклів сну-активності (проявляється безсонням, дратівливістю, зниженням здатності до концентрації уваги). У таких випадках мелатонін буде корисний і як природне снодійне, і як адаптоген.

BESTIA Мелатонін

бестия мелатонин таблетки

Міфи про мелатонін

Існує помилкова думка, що прийом засобів з мелатоніном поступово зменшує природне його вироблення в організмі. Це, мовляв, спричиняє звикання та формує звичку до прийому мелатоніну, робить людей залежними від нього. Насправді нічого подібного не відбувається. Прийом мелатоніну просто допомагає регулювати природне вироблення гормону в організмі.

Можна почути і таке хибне твердження: чим більша доза мелатоніну, тим кращим буде сон. Насправді слід починати його прийом з мінімально можливої дози (наприклад, Бестіа Мелатонін містить 2,95 мг мелатоніну) приблизно за годину до сну. Більшості людей це чудово допомагає! За потреби можна збільшувати дозування мелатоніну до 10 мг на один прийом. Однак перед цим краще порадитися з лікарем.

Хочеш знижку?mail